Aktuality

Nejnovější články 

Přečtěte si, co je nového

Radostnou novinu nám v minulých dnech oznámila naše žákyně Eliška Milá ze třídy Mgr. Pavla Plašila, úspěšně vykonala talentovou zkoušku na konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze - obor saxofon. Třešničkou na dortu jejího přijetí je nejvyšší bodové ohodnocení ze všech uchazečů pro nadcházející školní rok.

To je moje parafráze známého citátu Bedřicha Smetany :-) A my jsme si hudbu (i zpěv) dnes krásně užili, když jsme se odpoledne (po půl roce) znovu setkali s Bigbanďaty ZUŠ Týniště nad Orlicí na vzpomínkovém koncertu v Kulturní centrum Týniště nad Orlicí. Bigbanďata s hostujícím akordeonovým orchestrem Safari ZUŠ Střezina z Hradce Králové vzpomínala...

V neděli 16. února se koná Vzpomínkový koncert na zahraniční výjezd Bigbanďat do německého města Bösel. Host: Akordeonový orchestr - SAFARI Začátek programu je v 15.00 hod. v Kulturním domě. Vstupné dobrovolné. Stolová úprava Pořádají ZUŠ a SRPZUŠ.

Tento nadpis byste našli na knize či jako název projektu Národního divadla, ale myslíme, že plně vystihuje pocit, který se snažíme předat dětem potažmo žákům ZUŠ. Slovo opera vhání do tváře většiny žáků (a myslím, že nejen jim) hrůzu, výsměch či pohrdání. Ve spolupráci se Spolkem rodičů a přátel ZUŠ jsme se rozhodli malinko tento předsudek...

učitelé ZUŠ Týniště nad Orlicí morálně podporují výzvu Českomoravského odborového svazu pracovníků školství ke stávce za splnění stávkových požadavků, přesto BUDE PROBÍHAT výuka dne 6. listopadu 2019 dle rozvrhu.