Výtvarný obor
„Malířství je silnější než já, dělá si se mnou, co chce.“     Pablo Picasso

Ve školním roce 2016-2017 byla práce výtvarného oboru zaměřena na rozvoj uměleckých a řemeslných schopností v kresbě, malbě, grafice a modelování. Výstavy výtvarných prací žáků VO se staly pravidelnou součástí žákovských koncertů. Žáci oboru výtvarně obohatili i další akce pořádané školou,např. Malý princ představení pro školy a veřejnost, výzdoba na akci Vánoce pro ulici, výzdoba a upomínkové předměty na hudební soutěž v prostorách školy v únoru 2017.

Pohádkový les, tak se jmenoval tématický celek, který celý školní rok provázel žáky přípravného výtvarného oddělení.

První až sedmý ročník pořádal výtvarné výstavy v budově školy a vytvořil Kodex Jana Jáchyma z Týniště nad Orlicí. Zdařilé výtvarné práce žáci představili na závěrečné výstavě pod názvem Výtvarná pout´ v prostorách Kulturního domu v Týništi n. Orlicí.

Žáci výtvarného oboru se zúčastnili výtvarných soutěží. V soutěži PODE MLEJNEM, NADE MLEJNEM Získaly žákyně Michaela Koubová a Tereza Kolářová za své práce Čestná uznání. V soutěži POZNÁVÁME SVĚT s tématem U PROTINOŽCU získala čestné uznání za výkres Domorodec Papuánec Kristýna Kučerová a poděkování za motiv na plakát Tereza Richterová. Výtvarné práce jsme poslali také do soutěže ZUŠ kde žáci v krajském kole získali Bronzové pásmo za kolektivní práci KODEX Jana Jáchyma z Týniště nad Orlicí.

Výtvarně jsme se podíleli i na představení Sedm trpaslíků a Sněhurka nebo na závěrečném vystoupení tanečního i literárně-dramatického oboru.

ČARO ČMÁRY, ZUŠ OPEN další akce při kterých jsme také malovali. Výtvarnými pracemi jsme také přispěli k oslavám , které probíhaly na ZUŚ v Týništi nad Orlicí.