ZUŠ Open - Neratov - 27. 9. 2020

25.09.2020

Víkend ve znamení vzájemné solidarity ZUŠ Open ve Vysokém Mýtě a Neratově

DATUM ZVEŘEJNĚNÍ | 24. září 2020

Před námi je prodloužený svatováclavský víkend, který společně prožijeme se ZUŠkami Královéhradeckého a Pardubického kraje. Pestrý program je připraven v sobotu ve Vysokém Mýtě a v neděli na poutním mítě Neratov.

V rámci všech programů dodržujeme všechna aktuální protipedimická opatření. Zdraví a bezpečnost interpretů i publika jsou naší prioritou! Prosíme všechny návštěvníky o vzájemnou ohleduplnost, důsledné respektování povinnosti roušek, desinfekce rukou a usazení dle pokynů místních organizátorů. Těšíme se na vás!

Po úspěšné realizaci společného projektu základních uměleckých škol Královéhradeckého a Pardubického kraje v loňském roce se ZUŠky opět vrací na poutní místo Neratov, aby spojily své síly v rámci celostátního happeningu ZUŠ Open. V rámci happeningu ZUŠ Open chystají školy ke svátku sv. Václava pestrý nejen hudební program pod názvem Společně to zvládneme, kterým ožije v neděli 27. září místní kostel Nanebevzetí Panny Marie i jeho okolí. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje Sdružení Neratov, které dlouhodobě pečuje o tělesně postižené. Cílem tohoto projektu je taktéž poukázat na výjimečnou hodnotu činnosti Sdružení Neratov. "Je úžasné sledovat, jak i v takto nelehké době ZUŠky zmobilizovaly síly a připravily krásný program, který bude na mnoha místech pomáhat," dodává patronka Magdalena Kožená.

V Pardubickém kraji chystají školy již tuto sobotu 26. září celodenní pestrý program napříč obory s názvem Hudba jako lék, jehož výtěžek z dobrovolného vstupného je určen na podporu Oblastní charity Nové Hrady u Skutče. Vysoké Mýto ožije hudbou, tancem i divadlem v podání malých umělců, souborů či big bandů. Spojením základních uměleckých škol vznikne těleso orchestrů a sborů, které společně vystoupí na jednom pódiu v interpretaci autorské písně Davida Lukáše. Jako host si s nimi zazpívá koordinátorka ZUŠ Open, Irena Pohl Houkalová. Atraktivním programem bude provázet moderátor Hynek Tláskal. Vzhledem k současným vládním opatřením nejsme schopni zajistit a splnit potřebné nutnosti tak, aby se naše plánovaná akce na náměstí ve Vysokém Mýtě mohla bez omezení uskutečnit. Proto jsme se rozhodli naši dlouho avizovanou akci přesunout do jiných prostor, kde budou všechny náležitosti splněny. Ve stejný čas, tj. od 10 - 18 hodin, nás najdete v Městské galerii, Turistickém informačním centru a Muzeu karosářství ve Vysokém Mýtě.

Informace o činnosti a možnosti podpořit potřebné v rámci regionu naleznete na www.charita.info a www.neratov.cz