Úspěšné vystoupení našich souborů v krajských kolech soutěží v komorní hře dechových nástrojů

04.04.2019

V měsíci březnu proběhla krajská kola soutěží ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů.

V krásném prostředí zámku Kuks se 20. března konala soutěž v komorní hře souborů zobcových fléten. První místo tam získalo trio ve složení Andrea Závodní, Jolana Dlabalová a Natálie Čtvrtečková (vyučující Tereza Myšáková), další dva soubory přivezly ceny za 3. místo.

21. března pořádala poprvé ve své historii krajské kolo soutěže dřevěných dechových nástrojů naše škola. Kromě ze všech stran chválené organizace vynikli také žáci naší školy. První místo a pozici náhradníka do ústředního kola soutěže si "vyhrálo" saxofonové kvarteto ve složení Eliška Milá, Eva Ullwerová, Jan Polívka a Vojtěch Horyna (vyučující Pavel Plašil). Dále soubory z Týniště obsadily čtyři 2. místa a dvě 3. místa.

V pátek 22. března měly své soutěžní klání žesťové soubory v Trutnově. Největšího úspěchu dosáhl žesťový soubor ve složení Bohumil Ptáček, Tomáš Vašata, David Vašata, Kamil Krištof, Miroslav Máslo a Robin Švagr (vyučující Jaroslav Vošlajer), který se umístil na prvním místě a bude naši školu reprezentovat na ústředním kole soutěže v Liberci. Navíc tři další soubory obsadily 2. místa.

Všem zúčastněným žákům a jejich pedagogům gratulujeme a postupujícímu souborupřejeme hodně muzikantského umění a štěstí v kláních nejlepších muzikantů v rámci České republiky.