ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ NA SOUTĚŽÍCH

03.04.2017

Ve středu 15. března se v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo soutěže ZUŠ jazzových a ostatních orchestrů. Klání 11 kapel z celého královéhradeckého kraje se zúčastnily také 2 soubory z naší školy, jazzové trio S.O.S. a Bigbanďata. Oba soubory si vedly více než úspěšně, neboť ve svých kategoriích získali 1. místo a navíc jazzové trio ve složení Štěpán Přibyl, Ondřej Blažek a Ondřej Šimko postoupilo do ústředního kola soutěže, které se bude konat v červnu v Litvínově. Navíc saxofonista Štěpán Přibyl získal zvláštní cenu poroty za sólový výkon.

V pátek 31. března se konalo krajské kolo soutěže dechových orchestrů v Úpici. Tam naše dechovka obsadila 2. místo a navíc klarinetista Vojtěch Hájek získal zvláštní cenu poroty za sólový výkon.

V pondělí 3. dubna se uskutečnilo v Hradci Králové krajské kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje. Této soutěže se zúčastnily dvě violoncellistky z naší školy, Eliška Köhlerová získala 1. místo a Markéta Hesová 3. místo

Všem soutěžícím a jejich pedagogům (Pavel Plašil, Karel Koldinský, Jan Pírko, Jaroslav Vošlajer a Helena Spudilová) gratulujeme!!!!!