Slova pana senátora JUDr. Miroslava Antla

14.09.2019

převzato z FB

Týnišťská BIGBANĎATA ZÁŘILA v SENÁTU

Stejně jako před šesti lety jejich starší spolužáci coby dixilendový soubor Black Buřiňos i včera odpoledne v rámci Hudebního léta v Senátu sklízela ovace, obdiv a uznání četných návštěvníků senátní Valdštejnské zahrady i swingová BIGBANĎATA, tedy 25 mladých hudebníků ze Základní umělecké školy v Týništi nad Orlicí...! 

Před hodinovým vystoupením v Sala Terreně absolvoval sympatický soubor v doprovodu svého dirigenta Jana Pírka a ředitele ZUŠ Pavla Plašila prohlídku Valdštejnského paláce a přilehlých zahrad. 

A samotný koncert? Skvělá (re)prezentace našeho senátního obvodu, ale i kraje - a na zahraničních turné i republiky! DĚKUJEME: mladým muzikantům, kteří bavili nás (i sebe :-)), hráli nám (a hráli si :-)) - a to v pohodě, s úsměvem a naprosto profesionálně, dále i řídícímu dirigentu Honzovi, jakož i řediteli ZUŠ, který vystoupení fundovaně moderoval. A VELKÝ DÍK patří i desítkám obětavých rodičů, kteří své děti k hudbě vedou a výrazně je podporují! 

Škoda jen, že tuto početnou výpravu (i přes mé osobní pozvání) nedoprovodil nikdo z městské rady, což je naprosto neobvyklé. 

Více než sto fotografií z této krásné akce (fotografa Míry Hofmanna) naleznete na mých webových stránkách: https://www.miroslavantl.cz/.../920-bigbandata-zus-tyniste-nad... .

I Vám všem přeji krásné víkendové zážitky - kulturní, sportovní, společenské, relaxační aj. :-) #mirekantl