Povolání pedagoga v ZUŠ je za odměnu....

17.09.2020

V době pandemie, v době, kdy si většina z nás čte na Seznamu titulky "Za dnešek přibyl rekordní počet nakažených nebo Školy se chystají na případ nejhoršího scénáře" přicházíme se zprávou krásnou, emotivní a pozitivní. Ve středu 16. 9. 2020 se konal ve velkém sále ZUŠ Týniště koncert absolventů, těch, jejichž stopy teď míří na vysoké školy a konzervatoř J. Ježka.

Eliška Milá, Kačka Musilová, František Jarkovský a Bohouš Ptáček, čtyři osobnosti "zušky", čtyři skromní a pokorní muzikanti, kteří se ve školním roce 2019/2020 rozloučili se statusem žák školy a stali se z nich kamarádi školy a přátelé nás pedagogů.

Povolání pedagoga je poslání a radost. My jsme si tuhle myšlenku opět uvědomili při výjimečném koncertě, který byl o muzikantství a přátelství. Ani jeden z účinkujících nebyl na podiu sám, vždy měl za sebou kamarády, kteří ho doprovodili ať už na bicí, klavír či žesťové nástroje. V hledišti seděla nejbližší rodina a také je podpořili parťáci z kapely - Bigbanďata....a tak to má být, to je to PŘÁTELSTVÍ. Neučíme v ZUŠ jen hrát na nástroje, ale snažíme se žákům předat lidskost. Předáváme jako pedagogové kus "něčeho" našeho, co si myslíme, že by i žáci mohli v další cestě životem využít. To, že se právě tito čtyři dostali hluboko do našich srdcí, je jen známka toho, že učitelství a přátelství je od sebe vždy jen krůček a je jen a jen na obou aktérech, kam až je nechají zajít.

Děkujeme za krásný zážitek plný nádherných slov a melodií, které nás pedagogy obohatily a utvrdily v tom, že je to správná cesta, cesta, po které po krásném a více než dojemném večeru půjdeme dál.

Vaši pedagogové