Aby toho nebylo málo....Bigbanďata rozhoupala Senát

14.09.2019

Bigbanďata rozhoupala Senát

Swingový orchestr ZUŠ Bigbanďata slaví právě nyní své 4. narozeniny. Na své mládí už toho ale mnoho zažil a rozdával radost nejen v Týništi nad Orlicí. Milovníci dobré hudby znají mladé muzikanty z koncertů ZUŠ a tradičního swingového festivalu. V září se ctí reprezentovali naši vlast na mezinárodním hudebním festivalu v německém Böselu společně s hradeckým orchestrem ZUŠ Střezina Safari.

Velkým zážitkem byl velmi zdařilý koncert 12. 9. 2019 ve Valdštejnských zahradách, kde sídlí Senát ČR. Záštitu nad koncertem převzal JUDr. Miroslav Antl. Příjemný podvečer v těchto nádherných prostorách byl naplněn známými swingovými melodiemi. Bigbanďata si koncert užívala, bavila sebe i diváky sólovými výstupy a nápaditou choreografií.

Zaplněné hlediště nadšeně odměňovalo hudebníky velkým potleskem. Aby ne, když mezi diváky bylo i velké množství nás, pyšných rodičů. Rozhodně se patří co nejsrdečněji poděkovat kapelníkovi Janu Pírkovi, řediteli ZUŠ Pavlu Plašilovi, Václavu Hlouškovi a Tereze Myšákové, která o všechny starostlivě pečuje.

Milá Bigbanďata, děkujeme za nádherné zážitky, které díky vám můžeme získávat. Těší nás, že jste taková správná parta, kterou pojí skvělá muzika a přátelství. Pan senátor Antl navrhl, abyste si na svém transparentu Bigbanďata změnili háček nad D na královskou korunku, protože si to skutečně zasloužíte. Naprosto souhlasíme a přejeme hodně společných radostí s dobrou muzikou!  

Vděční rodiče